«Ненаписаний лист одинадцятикласниці…»
Як швидко летить час… Я пам'ятаю, як 11 років тому вступила на поріг цієї школи ще зовсім маленькою, несміливою дівчинкою, яка боялася привітатися навіть із старшокласниками . А зараз з'явилася перед вами такою сміливою, гордою за свою школу, щасливою, що провела стільки часу в компанії найкращих людей: вчителів, однокласників, друзів... Зараз, коли ми вже востаннє виходимо на ці сходи, ми ще до кінця не усвідомили, що це прощання, що це такий шкільний звичай, який відходить у минуле, не розуміємо, що безтурботні шкільні роки уже залишаються у нашій пам'яті назавжди. Мені навіть не віриться, що не доведеться заповнювати щоденник, готувати домашнє завдання на ті предмети, які вдавалися найважче, викручуватися через невиконане домашнє завдання, переживати за кожну отриману двійку, не віриться, що не побачу щасливі обличчя однокласників. Тільки тепер ми усвідомлюємо, як нам
цього бракуватиме.
Школа подарувала нам і перше кохання, і вірних друзів, і радість пізнання світу. А ще подарувала нам хвилини спілкування з добрими і мудрими людьми-нашими вчителями.
Усі ці роки нас супроводжували наші чудові вчителі. Ми дякуємо їм за ту любов, ласку, турботу, за їхні старання і сили нас навчити математики, яка нам здавалася "вищою"; хімії, яка здавалася нам космічною наукою; української мови з незрозумілими словами; географії, коли ми навіть не знали, що там є задачі; німецької, з невідомими буквами; фізичної культури із занадто складними нормативами; англійської, у якій більшість слів вимовлялися якось не так, як хотіли ми, а особливо, як хотіла вчителька.
Дорогі наші вчителі! Ми дякуємо вашим палким серцям, що запалювали в нас вогники, ми дякуємо вашим неповторним очам, що пильно слідкували за нашим сходженням, ми вклоняємось вам до землі за ваше терпіння і натхнення. Вибачте нас за всі клопоти і прикрощі. Не забувайте наш гомінкий, веселий 11 клас!
Я буду дуже сумувати за своїми однокласниками, з якими провела ці 11 років . За все, що було тепер, я буду згадувати з посмішкою. Скільки спільних перемог у нас було.... А скільки «косяків».... Нам однозначно було не нудно. Ми завжди знаходили пригоди на свої голови, на голови вчителів і навіть директора. Але скажу я вам одне: ми були достойним класом у цій школі! І, незважаючи на сварки, ми були дружніми. Якщо встрягати кудись, то вже усім класом... Я буду сумувати за нашими приколами, за диким сміхом, за "Іра... Дай списати" і всім, що в нас було...
Зараз на серці сум і радість перемішалися в якийсь незрозумілий коктейль, у думках вирують спогади, а на очах з'являються сльози.
Школо, до побачення!
Надалі нас чекають нові перемоги та досягнення! Що ж, нехай нам щастить!
Співпрацюємо разом.
21 лютого у актовій залі нашого навчального закладу відбулось зібрання вчителів, батьків, представників громадськості.
Початком зборів став концерт-реквієм – присвячений героям Небесної Сотні. Виступ дітей супроводжувався переглядом відеороликів "Хроніка Євромайдану", " Еволюція Гідності", "Небесна Сотня поіменно".
Директор Гає-Розтоцького НВК Бенцал Ігор Григорович ознайомив присутніх із змістом та завданнями нового закону "Про освіту". На зібранні обговорювалось питання щодо присвоєння нашому навчальному закладу імені Казимира Патриляка. Академіка АН України, вченого-нафтохіміка, колишнього односельчанина. Громадські слухання, які тривали з 20 грудня 2019 року по 20 лютого 2020 року завершилися голосуванням на цьому зібранні. Усі присутні підтримали дане рішення.
Про роль сім'ї у формуванні позитивної мотивації дітей до навчання говорила заступник директора з навчально-виховної роботи Демчук Любов Андріївна. Йшлося про створення в сім'ї умов для формування у дітей прагнення до пізнання, почуття обов'язку і відповідальності. Відмічено, що тільки спільними зусиллями сім'ї та школи можна створити сприятливі умови для розвитку та виховання особистості дитини. Було проаналізовано результати опитування серед учнів 5-11 класів, щодо чинників, що формують позитивне та негативне ставлення до навчальної діяльності. Виступ Демчук Любові Андріївни супроводжувався показом відеопритч та відеоролика.
Психолог Кріль Надія Іванівна у своєму виступі порушила проблему булінгу серед дітей шкільного віку, навела окрему статистику, охарактеризувала загальні прояви булінгу у дітей та надала потрібну інформацію щодо запобігання таких негативних явищ у шкільному середовищі.
Основним із завдань таких зібрань є досягнення результативності співпраці вчителів, батьків, дітей.
Вечір шкільних друзів.
Ось уже не один десяток років, на початку лютого, за доброю традицією наша школа відчиняє двері й з нетерпінням чекає на своїх усіх випускників.
Школа – це місто дитинства, де всі ми виросли, стежками якого ходили, зустрічалися, дружили, закохувалися… і де були щасливими дітьми.
Як білий вальс, думки повільно ллються,
Лиш час у спогадах ми можемо спинити.
Учитель, школа, діти – всі сміються.
І знов в дитинстві мріємо зустрітись.
8 лютого у Будинку культури с. Гаї Розтоцькі відбувся вечір зустрічі з випускниками. Традиційно святкову програму організували одинадцятикласники нашої школи.
На свято, багато прекрасними спогадами, завжди збираються випускники різних поколінь, представники майже усіх випусків. І як завжди, за традицією, свято розпочинається привітальним словом директора Гає-Розтоцького НВК Бенцала Ігоря Григоровича.
Концертна програма була насичена піснями, кумедними сценками зі шкільного життя, задушевними віршами. Та найбільшим бажанням і задоволенням було побачити і почути самих випускників: Христинюк Ольгу Тадеївну, випускницю 1980 року; Процик Наталю Петрівну, яка закінчила школу у 1985 році; Волянюк Галину Михайлівну та Коженьовську Наталю Ігорівну, випускниць 2000 року; випускники 2010, 2015, 2019 років бурхливими оплесками вітали своїх однокласниць Щербатюк Оксану, Чехович Ірину, Черевик Мар'яну їх виступи-спогади.
Юність, школа, однокласники – слова, які ми промовляємо протягом всього життя, слова, що викликають у нас маленьку ностальгію. Життя невпинно біжить, залишаючи прекрасні спогади, а пам'ять свято береже все найдорожче – дні, коли нам було 17. Рідна школа завжди з нами, вона у кожного в душі.
" Новорічний калейдоскоп".
26 грудня у нашій школі відбулись Новорічно-Різдвяні святкування. У святково прибраній актовій залі зібрались усі: учні, вчителі, батьки, друзі. Свято розпочалось виступом дітей 1-4 класів з програмою "Новорічна казка". Кумедні сценки за участі лісових мешканців у засніженому зимовому лісі, хороводи, пісні, вірні супроводжувались усмішками та оплесками глядачів.
Потім усі перенеслись у захоплюючу інсценізацію "У пошуках Новорічної зірки". Казкові герої: Злодій і Міньйон, Карабас Барабас і Мальвіна, Білосніжка і семеро гномів, Котигорошко і Чахлик Невмирущий, Змій Горинич, Снігурка і Святий Миколай то шукали, то переховували, то викрадали Новорічну зірку. Інсценізували ці пригоди вихованці 5-8 класів.
Старшокласники представили усім казкову програму з новорічними піснями і колядками, ритмічними танцями та гуморесками.
Свято залишило по собі хороший настрій і приємні спогади.
«Подорож у Новорічну казку».
Учні 1,2,3 класів Гає-Розтоцького НВК весело провели недільний відпочинок. Вони відвідали академічний театр актора і ляльки в м.Тернополі. Діти з захопленням брали участь у постановці татралізованого дійства «Пригоди Морозенка та Санта Клауса», з цікавістю переглянули лялькову казку «Як звірі зиму зимували». Потім покружляли навколо центральної ялинки, що на театральній площі.
Радості і захопленню дітей не було меж. Пропонуємо усім відвідати ляльковий театр і радісно провести час.
ВІДКРИТТЯ МЕМОРІАЛЬНОЇ ДОШКИ КАЗИМИРУ ПАТРИЛЯКУ.
15 грудня у нашій школі відбулось відкриття меморіальної дошки Казимира Івановича Патриляка, відомого українського вченого-нафтохіміка, доктора хімічних наук, професора, академіка Нафтогазової Академії наук України, що розпочалось освяченням, яке провів о. Григорій Мисан.
Корені родини Патриляків сягають Сяноцького повіту Ряшівського воєводства (Польща). Казимир Іванович появився на світ у с. Нагоряни. Досі збереглася церква у якій його хрестили.
Родина Патриляка Івана під час операції "Вісла" потрапила в число перших переселенців. Із Сенока до Зборова в товарному вагоні-телятнику їх везли більше місяця. Коли вийшли на станції у Зборові, то побачили сніг (а це був травень) і подумали, що їх привезли в Сибір. Патриляки оселилися в недобудованій хаті у с. Гаї Розтоцькі Залозецького (нині Зборівського) району Тернопільської області. У вересні 1946 року в селі Гаї Розтоцькі Казимир в віці восьми років пішов до школи, де проявив неабиякі здібності до навчання. Закінчивши середню школу зі срібною медаллю, у 1956 році він вступив на нафтовий факультет Львівської політехніки, у 1961 році закінчив даний вуз за спеціальністю " Технологія нафти та газу", і був направлений до Києва в Інститут хімії полімерних матеріалів. Практично все своє життя Казимир Іванович Патриляк пропрацював у Секторі нафтохімії та Відділенні нафтохімії. Був знаний серед колег як талановитий хімік-експериментатор, який будучи захопленим своєю роботою, міг тижнями не виходити із лабораторії.
Своїми руками зробив та налагодив цілий ряд унікальних дослідних установок, виготовлених як зі скла, так і з металів, що дозволило виконати не лише його власні дисертаційні роботи, але й цілий ряд робіт його учнів та послідовників. Маючи золоті руки, відзначався й особливим підходом до подачі результатів дослідження. Його роботи – це не сухе викладення матеріалу, а науково-літературна праця про проведене експериментальне дослідження. У звітах, доповідях та статтях завжди було надзвичайно скурпульозно відточено кожне слово. Він вважав, що наукова робота є тим заняттям, за яке варто покласти життя. Дуже захоплювався поезією. Мав непоганий художній смак, був заядливим фотографом.
Його кредо: " Не бійся дискусій, у ній народжується істина". На зібранні увічнення пам'яті відомого вченого земляка зібралося чимале товариство.
Своїми спогадами про Казимира Івановича Патриляка ділилися: двоюрідна сестра Савка Іванна Андріївна, однокласники – Верницький Мирон Іванович та Безкоровайний Петро Григорович. Цікаві розповіді про батька присутні почули з уст дітей Казимира Івановича:
- старшого сина Богдана, заступника генерального директора історичного музею у м. Києві;
- доньки Любові, член вченої ради, зав. кафедрою інституту біоорганічної хімії та нафтохімії ім. В.П. Кухаря.;
- молодшого сина Івана, кандидат історичних наук, професор кафедри історії світового українознавства.
Перед громадою також виступили:
- Барна Володимир – поет, літературознавець, публіцист, громадський та культурний діяч, член національної спілки письменників України;
- Жеребецький В.В. – поет, голова районного фонду культури;
- Тарас Кадобний – доцент, секретар спілки письменників Лемківщини з наукових питань;
- Леонід Кравчук – доцент Тернопільського національного медичного університету;
- Жук Г.М. – краєзнавець, літературознавець, Тернопільський журналіст, який і створив фільм про Казимира Патриляка.
Граючись навчаємось..
В рамках програми НУШ Гає-Розтоцькому НВК було надано ігровий набір LEGO Play Box. З великою радістю та творчою активністю 8 першокласників поринули в навчально-пізнавальний світ ігрових технологій. Сьогодення вимагає від нас виховувати дітей творців, а не дітей спостерігачів. Беручи до рук конструктор LEGO, діти перестають бути спостерігачами готової інформації, вони стають геніальними, неповторними творцями, конструюючи власні предмети, нові світи і життєві виміри. В такий спосіб у новій школі створюється поживний ґрунт для гри, навчання, творчості, фантазії.
За допомогою LEGO ми вивчаємо математику, мову, знайомимося з довкіллям і навіть малюємо, ми об'єднуємо елементи гри та експерименту. Конструювання перетворює персонаж з абстракції в реальність і дає можливість дитині уявити собі героя як живого, створюючи власні проекти.
Заняття з LEGO урізноманітнюють та вдосконалюють навчальний процес, роблять його цікавим для дітей. Робота в ігровій формі створює неповторну атмосферу психологічного комфорту і проходить без нервового напруження, що позитивно позначається на якості засвоєння матеріалу. Добре організована робота з конструктором має великий виховний потенціал: допомагає виробляти певні якості особистості – посидючість, терпеливість, взаємоповагу, охайність, формується самооцінка й рефлексія.
Осінь-чарівниця.
Нині осінь нас чарує,
Неповторна, чарівна,
Різні барви нам дарує
І дивує нас вона.
Виглядає так казково
Восени і парк, і гай,
Розмаїттям кольоровим
Прикрашає осінь край!
Осінь - дивовижна пора, яка в наших широтах має особливу чарівність. Нерідко їй приписують титул «золота», так як всі дерева і кущі покриваються жовтим листям, які повільно опадають, утворюючи неймовірної краси килим на землі. Саме тому висловлювання про осінь, які були написані мудрецями різних часів і національностей, містять в собі стільки таємниць, чарівності і шарму. Вони повністю відображають всю красу цієї чудової пори. Здавніх давен люди відмічали свято осені, свято зібраного урожаю.
Ось і завітала золота осінь в Гає-Розтоцький НВК.
20 листопада у актовій залі нашої школи діти 2 та 3 класу разом із класними керівниками провели свято "Осінь-чарівниця". В гості до дітей, учителів, батьків завітали: рудокоса красуня Осінь та її синочки Вересень, Жовтень, Листопад.
Лунали вірші, а скільки чудових пісень співали діти її величності Осені. "Осінь, осінь, осінь", "Диво осінь", "Листячко дубове, листячко кленове", "Дощик капає зі стріхи", "Ходить осунь тихо гаєм". Та справжньою окрасою свята став танець з парасольками дівчаток 2 і 3 класу.
Осінь-чарівниця
Ходить садами,
Всіх пригощає
Своїми дарами.
На свято теж завітали і овочеві делегати – гарбузова родина: гарбуз, диня, огірочки, бараболя, квасоля, бурячки і звеселили усіх піснею " Ходить гарбуз по городу".
А насамкінець свята діти пригостили усіх присутніх запашними яблуками..
Уклін тобі Учителю!
Працівник освіти – одна з найважливіших професій. Вона – для обраних. Мудрим порадником, люблячим і терплячим, добрим і справедливим, закоханим у свою справу – саме таким залишається вчитель для кожної людини на все життя.
3 жовтня у Гає-Розтоцькому НВК відбулась виїзна колегія відділу освіти Зборівської РДА приурочена святкуванню Дня вчителя.
Перед працівниками освіти з привітальним словом виступила перший заступник голови Зборівської РДА Назарчук М.М., яка наголосила на відповідальній ролі вчителя у розбудові і впровадженні концепції ˮНової української школиˮ. Слова привітання прозвучали з уст начальника відділу освіти Зборівської РДА Поплінської О.Я. до вітання долучився голова профспілкової організації працівників освіти району Остапчук М.В.
Марія Михайлівна Назарчук та Олена Ярославівна Поплінська вручили грамоти освітянам району за професійні заслуги та сумлінну працю.
Зі святковою програмою перед учасниками колегії виступив художній самодіяльний ансамбль місцевого будинку культури.
Директор Гає-Розтоцького НВК Бенцал Ігор Григорович теж привітав усіх учасників колегії із професійним святом, побажав здоров'я, творчої наснаги, високих професійних досягнень.
На колегії були також обговорені поточні питання щодо навчальної діяльності закладів освіти району..
Свято радості і подарунків
2 вересня у Гає-Розтоцькому НВК відбулось свято Першого дзвоника. Цей день завжди є і веселим, і сумним.
Першокласники радіють тому, що вперше переступлять поріг рідної школи, яка поведе їх у велику країну Знань. Їх у просторому світлому класі чекали нові персональні парти.
А для одинадцятикласників перший дзвінок продзвенів востаннє.
Свято було насичене піснями і танцями одинадцятикласників, жартівливими віршами першачків, привітаннями гостей.
А ще усім запам'ятається цей день тим, що наш навчальний заклад отримав новий шкільний автобус, який було закуплено завдяки
співфінансуванню органів місцевого самоврядування. Перший заступник голови Зборівської райдержадміністрації Назарчук Марія Миколаївна привітала усіх з Першовереснем та вручила ключі від транспортного засобу директору НВК Бенцалу Ігорю Григоровичу. Начальник відділу освіти Поплінська Олена Ярославівна теж привітала усіх із святом Знань і вручила подарунок: "Дидактичні матеріали для 2 класу". Привітання звучали також з уст директора агропідприємства "Розтоцьке" Максимова Григорія Євстаховича, голови сільської ради Чеховича Петра Михайловича, місцевого пароха о. Григорія Мисана, який і освятив шкільний автобус.
Вчителі, батьки, діти щиро раділи подарункам.
Щедро розпочався новий навчальний рік у нашій школі.
Табір «ВЕСЕЛКА»
День одинадцятий
День українознавства
«І чужого научайтесь, й свого не цурайтесь»
В День українознавства вихованці обох загонів здійснили екскурсію вулицями рідного села, під час якої мали змогу більше дізнатися про релігійні та історичні пам’ятки, їх значення. А також згадали про відомих особистостей, вихідців з села, вулицю та будинок, у якому вони народилися.
Діти також здійснили перегляд фільму «Славетні українці»; виготовляли квіткові композиції для покладання їх до пам’ятника борцям за волю України.
День дванадцятий
День історії рідного краю
«Люби і знай свій рідний край»
У День історії рідного краю учасники виготовляли стіннівку «Моє село – окраса України» під керівництвом музичного керівника Швеця В. В., а також прослухали добірку патріотичних пісень « Козацькому роду нема переводу», де почули вже давно відомі композиції та дізнались багато нових.
Інструктор по спорту Лисий І. Я. провів із дітьми на свіжому повітрі «Козацькі забави», використовуючи м’ячі, гирі, канат.
День тринадцятий
День мистецтва
«Ми співаємо, танцюємо, весь світ веселкою замалюємо»
Цей день пройшов у таборі змістовно. Діти підготували виставку робіт «Моє улюблене заняття», де представили зроблені власноруч вироби: вишивки нитками і бісером, малюнки, саморобки з паперу. У День мистецтва вихованці також розучували різноманітні банси.
День чотирнадцятий
День прощання з табором
«Не сумуйте, прощавайте, все найкраще пам’ятайте»
В День прощання з табором відбулась урочиста лінійка, на якій діти поділились враженнями від відпочинку, дякували усім, хто долучився до роботи табору. У скарбничку усі опускали свої відгуки та пропозиції. Вкінці лінійки діти отримали грамоти. Після урочистого закриття табору відбувся прощальний гала-концерт «Табір має талант» за участі загонів табору.
Відпочинок у таборі «Веселка» дітям сподобався, адже щодня були нові й цікаві заняття, свята, змагання, конкурси, від чого всі отримували незабутні враження та емоції.
Табір «ВЕСЕЛКА» (другий тиждень)
День дев’ятий
День розумника
«Учення – це насіння знань,
Знання – це насіння щастя»
У «день розумника» учасники обох загонів змагалися в інтелектуальній грі « Найрозумніший». Діти розгадували кросворди, ребуси, опрацьовували питання секторів: «християнська етика», «географія», «математика». А після обідньої перерви діти розважалися у пізнавально-розважальній грі «Хто зверху».
День десятий
День сміхотерапії
«Ми ніколи не сумуєм
І усім тепло даруєм»
Під час виконання робіт у конкурсі «Небачена тварина» діти проявили фантазію, талант. Учасники обох загонів зробили презентацію гумористичних плакатів «Хай сонцю і квітам усміхаються діти». Роботи обох команд заслужили похвали – діти отримали грамоти.
Табір «ВЕСЕЛКА» (другий тиждень)
День шостий
День казки
«Казка вчить як у світі жить»
Гортати сторінки книжки з казкою завжди цікаво і захоплююче. А стати самому героєм якої-небудь казки – фантастично.
Учасники обох загонів складали казку на новий лад «я у казці». Діти із захопленням слухали один одного, також охоче брали участь у вікторині «Сторінками казок».
День сьомий
День юних природоохоронців
«Скільки років Землі,
І мільйон, і мільярд,
А яка вона й досі ще гарна». ( Л. Костенко )
Однією з найактуальніших на сьогодні є проблема збереження навколишнього середовища. Змалечку потрібно виховувати у дітей любов до Землі. Діти табору навчалися цьому, беручи участь у вікторині «Права людини і довкілля» та тематичному занятті «Збережемо красу рідної природи», переглядаючи відеоролики «Юні дослідники».
День восьмий
День краси
«В людині все повинно бути прекрасним: і обличчя, і одяг, і душа, і думки» ( А. Чехов )
Краса і здоров’я – речі взаємопов’язані. У цьому переконалися вихованці під час тренінгового заняття «Краса і здоров’я». У цей день діти стали учасниками конкурсу краси «Міс і Містер досконалість», а дівчатка взяли участь у конкурсі на кращу зачіску «Коса – дівоча краса».
Табір "Веселка"
День перший.
День відкриття табору.
"Сто відсотків гарного настрою"
Вихованці табору "Веселка" разом із вихователями провели вибори активу табору, дали найменування загонам, зробили емблеми і кожен із загонів представив себе. Під кінець провели святкову дискотеку "Радіймо разом".
День другий
День знайомств
"Якщо бути - то кращим"
Вихованці разом із практичним психологом працювали над анкетою "Мої захоплення". А інструктор по спорту провів з ними гру "Привіт волейболу".
День третій
День здоров'я
"Зберегти здоров'я на все життя"
Практичний психолог у обох загонах провів корекційно-розвивальне заняття "До країни здоров'я". Діти також охоче взяли участь у спортивній естафеті "Сонце, повітря і вода – найкращі наші друзі" та переглянули відеоролики "Найцікавіші факти про стимул здорового способу життя".
День четвертий
День спорту
"В здоровому тілі – здоровий дух"
Всі вихованці табору були учасниками тренінгу "Спортивним бути модно", який був проведений під керівництвом соціального педагога. Найазартнішою стала для дітей спортивна естафета "До вершин Олімпу", а свої знання вони проявили у грі "Що? Де? Коли?".
День п'ятий
День щасливого дитинства
"Веселко, веселко, із сонця й води
Ми чуйними й добрими будем завжди"
У цей день діти взяли участь у конкурсі малюнка на асфальті "Світ, в якому ми живемо" та інтелектуальній грі "Україна і світ", а музичний керівник провів із вихованцями конкурсну програму "Карооке".
Військово-патріотичний вишкіл «Захисти свій дім»
16 травня у Гає-Розтоцькому НВК відбувся військово-патріотичний вишкіл «Захисти свій дім». Сюди приїхали старшокласники із сусідніх шкіл: Загір’я, Залізців, Мильного, Мшанця, Ренева. Участь у заняттях взяли 50 юнаків та дівчат.
Розпочався захід із вітального слова завідувача районного методичного кабінету Колоса І.Б. і начальника відділу молоді та спорту Задорожної М.Б.
Тренери військово-патріотичного вишколу навчали старшокласників вогневої та психологічної підготовки, засвоювали основи самозахисту та безпечного поводження зі зброєю, брали участь у фізичній підготовці та майстер-класі збору й розбору автомата та інших військових дисциплін – усього, що треба знати майбутньому воїну.
Учасники вишколу щиро вдячні інструкторам-волонтерам проекту "Захисти свій дім", які жертовно присвятили себе дуже правильній та важливій справі..
«Вишиванка – генетичний код нації»
Щорічно у третій четвер травня в Україні, й у світі, відзначають День вишиванки. У цей день багато українців із задоволенням одягають вишиті сорочки на роботу або навчання, виходять гуляти по вулиці у національному вбранні, беруть участь у конкурсах і масових заходах.
Прекрасне свято… покликане зберігати споконвічні народні традиції, популяризувати українську культуру. Вишиванка – найвідоміший український символ, котрий вражає своєю красою весь світ, гордість кожного українця.
У нашому навчальному закладі теж вшанували це свято. Вчителі та учні перед початком уроків у фойє школи разом заспівали «Червону руту». У цей святковий день школа «іскрилася» різнокольоровими барвами вишиванок.
Свята сорочка вишивана –
Це оберіг і захист мій.
З любов’ю вишивала мама,
Як символ віри і надій.
Як символ звичаїв народних,
Як подарунок дорогий,
Лягав стібок один за одним:
Червоний, жовтий, голубий.
Для нас лиш б’ється ночами й днями єдине в світі – серце мами!
Мати - найрідніша і найближча кожному з нас. Від неї ми одержуємо життя. Вона вчить нас людських правил, оживляє наш розум, вкладає в наші душі добрі слова.
Мама... Це перше слово, яке з радісною усмішкою вимовляє дитина.
Матір у всі віки шанували, любили, звеличували, бо протягом багатьох років супроводжують нас у житті її ласка і турбота.
Із першої миті життя схиляються над нами обличчя матерів. У тривозі й любові, у замилуванні й надії вдивляються мами у своїх дітей, сподіваючись і прагнучи щастя для них. Усім своїм життям і працею, прикладом і вихованням вони утверджують у нас кращі риси людяності й добра. Бути ангелом-охоронцем призначено їм самим Богом.
Мама! Вона — як весна, що пробуджує все живе своїм теплом, дає початок новому життю. Вона - жінка, берегиня, наповнена любов'ю, добром, милосердям.
Мамо! Матусю! Нене!
Вдячний тобі я за ласку,
За колискову пісню
І за дитячу казку.
Матінко, ясна зоре,
В очі твої дивлюся,
Бачу у них тривогу
Й Господу щиро молюся.
Щастя благаю для тебе,
Рідна моя матусю!
Загальношкільні батьківські збори у Гає- Розтоцькому НВК 11 травня розпочались святковим концертом, на якому діти привітали своїх матерів та бабусь з святом Матері. До вітання матерів долучився директор школи Ігор Бенцал. Він також ознайомив батьків з особливостями роботи по зміцненню матеріально-технічної бази закладу та окреслив основні напрямки діяльності колективу в цьому напрямку на перспективу.
На зборах виступила заступник директора з навчально-виховної роботи Любов Демчук, яка ознайомила присутніх з порядком закінчення 2018-2019н.р. та проведенням ДПА та ЗНО у 4, 9 та 11 класах.
Медична сестра закладу Наталія Махновська розповіла батькам про кір як одне з надзвичайно заразних інфекційних захворювань, про шляхи зараження, перебіг хвороби та тяжкі ускладнення, які може мати хворий. Вона наголосила, що єдиним захистом є вакцинація.
У наш непростий час потрібно виховувати в собі ціннісне ставлення до себе, до свого здоров’я, піклуватися і дарувати любов своїм рідним і близьким..
Біль Чорнобиля з роками не зникає.
Птахи складають гімн весні,
Всміхаються до сонця квіти.
А пам’ять лине в моторошні дні,
Гудуть жорстокі дзвони квітня.
26 квітня Україна відзначає сумну дату - 33 річницю Чорнобильської трагедії.
Чорнобиль - це слово стало символом горя і страждань, покинутих домівок, розорених гнізд, здичавілих звірів.
Тоді, у 1986-му, мало хто знав, що собою представляє аварія на ЧАЕС. Ті, хто був серед перших ліквідаторів, першими і пішли з життя.
Учні 8-11 класів Гає-Розтоцького НВК під час перегляду фільму «За секунду до катастрофи» мали змогу зрозуміти усе жахіття аварії, яка сталася.
26 квітня - це день, коли кожна людина повинна задуматися над своїм майбутнім. Адже саме природа зробила нам застереження: люди, не будьте байдужими, жорстокими, безпечними, пам’ятайте, що доля планети, всього людства - у ваших руках.
«В пам’ять тим, хто боровся за Україну».
На даному етапі життя на Землі вимагає від нас відчуття загальної відповідальності людини за всі інші життєві форми.
Колектив Гає – Розтоцького НВК на чолі з директором Бенцалом Ігорем Григоровичем 19 квітня підтримав ініціативу голови Тернопільської ОДА Степана Барни і організував доброчинну акцію висадки горіхової Алеї Слави на території села. Акція приурочена Героям Небесної Сотні та Героям АТО. Це символічно, адже під час війни страждають не лише люди, а й жива природа.
У рамках таких акцій люди висаджують дерева в усьому світі задля підтримки миру. Посаджена алея завжди нагадуватиме нам про тих українців-героїв, які любили Україну більше ніж життя.
Не розчаровуйсь в Україні,
Вір, що мине важка пора,
Розквітне пишний цвіт калини,
В садах достатку і добра.
Хай живе Україна! Слава Україні – Героям слава!є!
Земля – наш рідний дім.
Вплив людини на довкілля стає все більш активним та різноманітним. У долі природи – наша доля, і ми повинні зробити усе для того, щоб допомогти рідній природі, тим самим ми зможемо продовжити життя у наступних поколіннях. Задумуючись над екологічними проблемами Землі, перш за все потрібно дбати про чистоту тієї території, на якій ми проживаємо.
Працівники та вихованці Гає- Розтоцького НВК провели акцію чистого довкілля. Разом прибрали пришкільну територію та ділянки, прилеглі до пам’ятних знаків на території села.
Станьмо розумними господарями на своїй землі і пам’ятаймо , що екологічне забруднення, як ланцюгова реакція, може призвести до екологічної катастрофи.
Тож нехай наша Земля квітами буяє!
Є в Шевченка народження дата – дати смерті в Шевченка немає!
До 205-річчя з Дня народження Т.Г. Шевченка у Гає-Розтоцькому НВК з 4 по7 березня було проведено низку виховних справ:
• Виставка у бібліотеці «Слава Кобзареві».
• Ознайомлення учнів 9-11 класів з монографією «Тарас Шевченко» Івана Дзюби.
• Години спілкування класних керівників «Великий син великого народу».
• Конкурс читців творів Шевченка «В сім’ї вольній, новій», який розпочався вступним словом вчительки української мови і літератури Любунь Лариси Володимирівни.
У конкурсі брали участь учні 5-11 класів. Перше призове місце отримала учениця 9 класу Любунь Мар’яна, яка декламувала поему «Причинна». Друге місце за уривок із поеми «Катерина» зайняла Періг Христина. Грамотою за третє місце нагороджено ученицю 10 класу Сович Аліну, з уст якої прозвучала поема « Лілея».
Минуло 205 років від дня народження Т.Г. Шевченка – славного сина українського народу, але й сьогодні його слово живе між нами. Шевченко – це наша душа, наша сила. Які б нещастя і муки не випадали на долю нашого народу, він вистоїть, якщо з ним буде Шевченко, його слово. Він завжди підтримував і підтримуватиме нас, додаватиме снаги. Тож нехай «Заповіт» Великого Кобзаря стане заповітом для нас у справі збереження мови народу, звичаїв, пісень. Нехай вогонь його душі запалить у наших серцях іскру Віри, Надії, Любові до рідної землі, свого народу.
Сьогодні до нього, нашого Пророка, звертаємо свої погляди… З його ідеалами, помислами звіряємо свої кроки в утвердженні української держави. Віримо, що здійсняться пророчі Тарасові слова:
І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люде на землі.!
Незримі охоронці України.
У Гає-Розтоцькому НВК з 18 по 22 лютого було проведено ряд виховних справ, присвячених вшануванню героїв Небесної Сотні:
Уроки мужності (4 – 11 класи).
Виставка у бібліотеці «Небесна Сотня – то в серцях вогонь, він гаряче палав за Україну.
Виставка - спомин «Небесна Сотня воїнів Майдану».
Лінійка-реквієм «Незримі охоронці України».
Ми, українці, маємо пам’ятати тих, хто жертовно віддав своє життя за Україну. Хай пам’ять про усіх невинно вбитих героїв Небесної Сотні згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. Слава Україні! Героям Слава!
Батьківські збори «Щоб не згасло вогнище родинне».
14 лютого у Гає-Розтоцькому НВК відбулись загальношкільні батьківські збори. Розпочались вони святковим концертним виступом дітей «Щоб не згасло вогнище родинне».
Родино, дорога родино!
Що може бути краще в світі цім?
Чим більше дорожить людина
За батьківський і материнський дім?
Словами тепла і любові діти зустріли батьків у актовій залі. Родина, сім’я – це найдорожче для кожної людини. Тут людина робить свої перші кроки. Звідси вона виходить у широкий світ. У сім’ї навчається любові та добра, у сім’ї вчиться шанувати свій рід, свою землю, народ. По закінченні концерту батьки переглянули відеоролик.
Директор Гає-Розтоцького НВК Бенцал Ігор Григорович у своєму виступі наголосив, що «роль сім’ї у сучасному суспільстві і житті людини незрівняна ні з якими соціальними інститутами. Основними суб’єктами є батьки, які мають зрозуміти, що головною метою виховання має стати формування високоморальної, добропорядної, чесної людини».
Заступник директора з навчально- виховної роботи Демчук Любов Андріївна відмітила, що згідно статті 59 Закону України « Про освіту» батьки несуть відповідальність за фізичне здоров’я і психічний стан дітей, створення належних умов для розвитку їх природних здібностей. Сім’я відіграє основну роль у формуванні особистості дитини. Від батька і матері дитина отримує перші уроки добра, людяності і милосердя, в сімейному середовищі формуються необхідні життєві звички і характер. Саме від батьків залежить, якою виросте їх дитина, наскільки храм дитячої душі буде наповнений світлом радості і важливими людськими цінностями.
На зборах виступила також практичний психолог школи Кріль Надія Іванівна, яка навела цікаві приклади та надала практичні поради батькам щодо спілкування з дітьми.
«Правильно організоване спілкування – запорука доброго настрою, душевного спокою».
Ми з вами і духом, і помислами.
Упродовж зимових канікул учнівське самоврядування Гає-Розтоцького НВК провело благодійну акцію – плетіння маскувальної сітки для наших воїнів. Керівником та інструктором роботи була завідувач шкільної бібліотеки Яворська Леся Володимирівна.
Доброта, милосердя, повага до людей виховуються у дітей саме в таких справах. Сплітаючи цю сітку, учні школи багато своєї енергії, тепла і любові вилили в неї. А також скільки думок було висловлено під час процесу плетіння: щоб ця війна вже припинилась і ви, воїни АТО, швидше повернулися живими до своїх домівок.
Слава Україні, Героям слава!
Промовляючи ці слова, ми низько схиляємо голови перед вами, нашими героями. Ми маємо бути вдячні нашим захисникам за їх жертовність, любов до України, за мир і спокій.
Єднання заради Незалежності.
У період з 22 по 29 січня у Гає-Розтоцькому НВК були проведені заходи з нагоди відзначення Дня Соборності України та Дня Героїв Крут.
Було проведено єдиний урок «Єднання заради Незалежності». Метою проведення уроку стало донесення до учнів ідеї соборності, єдності та суверенності держави, поглиблення знань про події Української революції
1917 – 1921 років, сприяння формуванню та розвитку громадянської та національної самосвідомості учнів. У школі проведено ряд заходів:
- години спілкування «Україна – єдина Соборна держава», «Славетні імена України»;
- книжкові тематичні виставки літератури у шкільній бібліотеці «Шлях до незалежності»;
- конкурс малюнків «Соборна Україна– це значить, що наша
Держава – єдина!»;
- лінійка «Україна – єдина соборна держава»;
- творчий конкурс «Соборність в душах, єдність у серцях, а сила в знаннях!»;
- учнівська конференція «Крути – найвеличніша легенда нашої нації».
Учасники конференції, учні 9-10 класів, детально ознайомилися з цією подією, зокрема, з ходом бою під залізничною станцією Крути, що за 130 кілометрів від Києва, із розкладом сил, про формування студентського куреня та звернення «До українського студентства», про факти дослідження та оцінки цієї трагічної для України події, про вшанування пам’яті Героїв Крут у різні історичні відрізки часу і до сьогодні.
«Не ридати і нарікати нам сьогодні треба, згадуючи січневі та лютневі події в Україні. А навпаки, треба з достойною гордістю згадувати українське вояцтво, що своєю завзятістю і жертовністю допомогло українським законодавцям завершити своє державобудівництво. А українським дипломатам – здобути міжнародне визнання для самостійної, суверенної, ні від кого незалежної України».
Роман Рахманний, «Національна трибуна», Канада, 29 січня 1984року.
Єднаймося, бо ми того варті!
Зустріч з працівниками поліції.
Сьогодні, як ніколи зростає співпраця школи з працівниками правоохоронних органів. Адже профілактична робота дає можливість виробляти у дітей уміння діяти в конфліктних ситуаціях, приймати правильні рішення, володіти навичками самозбереження, знати свої права та обов’язки.
12 грудня в Гає-Розтоцькому НВК відбулась зустріч учнів 5-11 класів, вчителів з працівниками Зборівського відділення поліції ГУНП України в Тернопільській області.
Перед школярами виступила Дацюк Мар’яна Миколаївна, капітан, інспектор сектору кадрового забезпечення, яка розповіла старшокласникам про вимоги та умови вступу до лав української поліції.
Дільничний офіцер поліції, підполковник Бігун Богдан Васильович зосередив увагу учнів на різного роду злочинах в шкільному середовищі й поза межами навчального закладу. Під час зустрічі Богдан Васильович ознайомив учнів з правилами поводження у громадських місцях, з видами правопорушень, які часто зустрічаються у шкільному середовищі, з правилами безпечного поводження в Інтернеті та звернув увагу на види відповідальності учнів та їх батьків за скоєні правопорушення. Богдан Васильович підсумував свій виступ тим, що незнання законів не звільняє від відповідальності за їх порушення.
Дільничний лейтенант Голубенко Руслан Іванович зачитав окремі статті Кримінального та Адміністративного кодексів України щодо адміністративної та кримінальної відповідальності батьків та дітей за скоєні злочини серед неповнолітніх.
Адже в непростий на сьогодні час потрібно вивчати і знати закони України, мати правову обізнаність, вміти відповідати за себе і свої вчинки, бо як сказала Дацюк Мар’яна Миколаївна: «Найважча боротьба людини – це боротьба з самим собою».
Адміністрація школи та учнівський колектив вдячні представникам Зборівського відділення поліції ГУНП України в Тернопільській області за співпрацю, високий професіоналізм і сподіваються на подальші зустрічі.
«Зростаємо мужніми» до Дня Збройних сил України.
Народна мудрість стверджує, що земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити себе не може. Тому це святий обов’язок тих, хто живе, хто користується всіма її благами і дарами. Виконуючи цю почесну місію, ідуть юнаки служити в армію, щоб берегти мир і спокій своєї Батьківщини, стояти на сторожі її інтересів.
Нелегка військова служба. Ранні підйоми, багатокілометрові пробіжки і сувора дисципліна. А як інакше? Адже солдат має бути кмітливим, дужим, спритним, хоробрим, рішучим, витривалим, одним словом – мужнім. І готуватися до цього треба ще з дитинства. Мабуть, немає жодного хлопчика, який би не мріяв стати надійним захисником Вітчизни. І тому, напередодні свята, 5 грудня, у спортзалі школи були проведені спортивні змагання «Рівняємось на них» між учнями 8-11класів з армспорту, гирьового спорту, підтягування на поперечині, перетягування канату.
Класоводами і класними керівниками були проведені години спілкування «Народжені вільними».
До Дня Збройних сил України у Гає-Розтоцькому НВК 6 грудня відбулась екранізація фільму «Бандерас» для учнів 8-11 класів, в якому Антон-воїн, захисник України, герой з сильними патріотичними переконаннями. Переглядаючи фільм, учні змогли побачити реалії життя українських воїнів, мирних жителів в зоні АТО.
Українська армія поправу може пишатися своєю історією, своїми традиціями, бо ніколи наші війська не загарбували чужих територій, не посягали на чуже добро, чужі землі, ніколи не були агресорами.
Свято української писемності.
День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Це свято гуртує усіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду. Кожен народ відбувався тоді, коли усвідомив себе у рідному слові.
За церковним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця - послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Колись цього дня віддавали до школи дітей. Батьки зі школи йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного, вірячи, що він допоможе дитині вивчитися. І, що головне, вчитися все життя багато, старанно і завжди. Адже ˮкористь від цього є великаˮ, бо ˮХто вчиться змолоду – не зазнає на старість голодуˮ.
Уперше цю дату відзначили в нашому навчальному закладі ще 1997 року, коли з’явився президентський указ, згідно з яким в Україні було встановлено нове державне свято - День української писемності та мови.
Традиційно цього дня учні та вчителі Гає-Розтоцького НВК долучаються до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який уже вісімнадцятий рік поспіль збирає тисячі українців, як в Україні, так і за кордоном, демонструючи солідарність тих, хто любить і шанобливо ставиться до української високорозвиненої літературної мови та правопису.
Цьогоріч участь у написанні радіодиктанту взяли участьвчителі філологи Любунь Лариса Володимирівна та Марковська Любов Василівна, вчитель історії Демчук Василь Григорович та учні 6, 7 і 9 класів.
За багато років існування цього свята у школі з’явилися певні традиції. Залюбки дітлахи підтримують ідею ˮОдягни вишиванкуˮ та приходять у барвистих сорочках, що пробуджує дух патріотизму.
Українська Хартія вільної людини.
З метою реалізації обласної програми впровадження Української Хартії вільної людини у Гає-Розтоцькому НВК з 16 жовтня по 19 жовтня 2018 року перебував банер, що є свідченням цього. Українська Хартія вільної людини – це вибір ˮбутиˮ. Бути вільними людьми. Бути успішним народом і державою. Бути вільним серед вільних.
Напротязі цих днів шкільне товариство мало змогу ознайомитися з орієнтирами (новелами) програми: учні початкових класів старалися зрозуміти суть через гру, 5-8 класи слухали розповідь – лекцію, а старшокласники взяли участь у тренінгу та переглянули відеофільм.
Нова українська школа.
Під Покровом Твоїм святим , Богородице.
Свято Покрови Пресвятої Богородиці шановане усім християнським світом, і особливо нами, українцями.
В цей день ми також святкуємо День українського війська, українського козацтва та утворення Української Повстанської Армії.
9 жовтня шкільний колектив Гає- Розтоцького НВК провів спільну молитву на вервиці « Під Твою милість прибігаємо» за тих, хто боровся і виборює сьогодні мир і спокій для України.
11 жовтня учні 5-11 класів у актовій залі НВК переглянули документальний фільм «Рейд» , який відображає події сучасної війни України з Росією а також окремі епізоди бойових дій 2014-2015 років на окремих ділянках окупованої української території. Переглянувши фільм хочеться ще і ще раз згадати слова П.Тичини « Я єсть народ , якого правди сила ніким звойована ще не була!». І в цьому наша міць!
Ми пам'ятаємо про них.
Напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці старшокласники Гає-Розтоцького НВК упорядкували могилу борцям за долю України Січовим стрільцям та могилу воїнам-односельчанам, які загинули в роки Другої світової війни.
Пам'ятати про тих, хто боровся за Україну, за її волю, за народ, обов'язок кожного з нас.
ˮ Учителю жовтень посміхається. ˮ
Осінь – та пора року, коли відзначається День вчителя.
Дорогі вчителі, скільки сонячних літ
Ви вели нас до храму науки.
Дорогі вчителі, шлем земний Вам уклін
І цілуєм святі Ваші руки.
Словами вдячності своїм вчителям розпочався святковий концерт у Гає-Розтоцькому НВК, який організували учні 11 класу.
Свято було проведене у формі телепередачі освітнього каналу ˮ Учитель ТV ˮ за участі репортерів, кореспондентів, респондентів. ˮ Телепередача ˮ була насичена фрагментами шкільного життя як педагогів, так і здобувачів освіти, добірками розважальних епізодів, а родзинкою дійства стала гра ˮ Хто зверху ˮ за участі самих педагогів.
Так… Школа – це вир життя. Важка і відповідальна праця вчителя. І з якими б негараздами не стикалися наші освітяни, вони завжди у руслі оптимізму.
І будете Ви завжди на Землі
Для учнів, як одна свята родина.
І доти буде жити Україна,
Поки живуть у ній Учителі.
Олімпійський тиждень.
ˮОлімпійські ігри виникли ще за часів античності, у Давній Греції. Перша відома олімпіада відбулась у 776 році до нашої ери. Біг був єдиним видом змагань. Після тривалої перерви олімпійські ігри відновилися у 1896 році і символічно пройшли в Афінах.
Сучасні олімпійські ідеали різко відрізняються від Давньо Грецьких. На сьогоднішній день Олімпіада – це грандіозне свято спорту.ˮ
Словами з історії виникнення Олімпійських Ігор розпочалася олімпійська лінійка олімпійського тижня у Гає-Розтоцькому НВК на шкільному стадіоні 12 вересня.
Змагання, що мали назву ˮ Малі олімпійські ігри ˮ, проходили під керівництвом вчителя фізичної культури Курілової Галини Михайлівної. За призові місця боролися команди 5-7 та 8-11 класів, в таких видах змагань: міні-футбол, перетягування канату, біг, стрибки в довжину; спортивні естафети.
Переможцями змагань стали: Осейко Павло, Бенцал Вікторія, Беднарчук Володимир, Дерех Яна, Кондратюк Анастасія, Яворський Богдан, Кучмай Максим. Команда ˮ Олімпійці ˮ перемогла у перетягуванні канату. За свій спортивний талант учні отримали грамоти та нагороди.
Табір з денним перебуванням ˮНепосидиˮ.
Ура!!! Для школярів починається весела і яскрава пора – канікули! Але провести всі сонячні дні вдома перед телевізором і комп’ютером – це залишитися без гарного настрою, нових друзів, різноманітних розваг, це зовсім не цікаво. Тому 4 червня свою роботу розпочав табір з денним перебуванням ˮНепосидиˮ при Гає-Розтоцькому НВК. 25 учнів 5-6 класів мають змогу протягом трьох тижнів накопичити купу позитивних емоцій та дзвінкої енергії, якої вистачить їм на все літо. Дітвора утворила два загони, вибрали актив табору, придумали загонам назви, емблеми та бечівки. На чолі загонів стоять енергійні та активні вихователі – О.Г.Свистак, Н.І.Кріль, В.Є.Назаревич та М.М.Безкоровайна. Практичним психологом було проведено анкетування з метою вивчення інтересів дітей. Кожен ранок дітей розпочинається із ранкової гімнастики, діти виконують різні вправи, танцють банси.
А у День здоровʼя діти переглянули ролик ˮНайцікавіші факти про стимул здорового способу життяˮ; практичний психолог Кріль Н.І. провела корекційно-розвивальне заняття з елементами тренінгу ˮБережіть здоровʼя змалечкуˮ; було організовано спортивну естафету ˮСонце, повітря і вода – найкращі наші друзіˮ, де перемогла дружба.
У День щасливого дитинства діти змогли висловити свою почуття крейдою на асфальті, взявши участь у конкурсі ˮНамалюй те що любишˮ. Цікавою для дітей була конкурсна програма ˮКараокеˮ, де змогли почути і заспівати улюблені пісні під керівництвом музичного керівника В.В.Швеця.
Закінчився тиждень перебування дітей у таборі Днем спорту. Вихователі провели гру ˮЩо? Де? Коли?ˮ де діти дізнались багато різної цікавої інформації про види спорту, про спортсменів. Спортивна естафета ˮДо вершин Олімпуˮ додала дітям енергії на всі вихідні.
Усміхнені личка, палаючі захватом очі, довірливі обійми маленьких рук - це те, задля чого ми живемо. Робити усе можливе, аби життя дітей було щасливим і безхмарним - всебічно підтримувати обдарованих, заохочувати здібних, розвивати особистість - святий обов'язок кожного з нас.
ˮСвятий Миколай наш покровительˮ.
З першим снігом і морозами приходять в Україну зимові свята. Найбільшим і найрадіснішим для дітвори є свято Миколая. « Всі ми родом із дитинства», – писав Екзюпері. Образ Святого Миколая-Чудотворця підтверджує це. Впевнена, що більшість з нас носить спогади з дитинства про те щастя, яким було охоплене серце, коли під подушкою знаходили омріяний подарунок…
Із нетерпінням діти чекають на чудотворця , пишуть листи , щиро вірять у чудо і воно - ... збувається. Як хочеться для нас, дорослих, бачити радість на обличчі наших дітей.
Не оминуло увагою це свято і вихованців нашої школи. 18 грудня усі учні та вихованці дитячого садочка стали учасниками святкового концерту ˮСвятий Миколай наш покровительˮ.
Марія Локоль, Олена Чехович, Христина Пиріг, Тетяна Містерман, Віталій Лискевич розповіли усім про Святого Миколая як відому постать (особистість) у християнському світі. Декламували вірші про Чудотворця Діана Киндьо, Назарій Водовіз, Михайло Дрозд, а мелодійними піснями зачаровували й веселили кожного Рава Світлана, Бенцал Настя, Очеретнюк Діана, Валович Настя.
Насамкінець Святий Миколай (Володимир Хронович) із своїми небесними ангелами-помічниками (Яна Чехович,Христина Пастущин) привітали усіх дітей та роздали подарунки.
До всіх присутніх звернувся із привітаннями також і директор Гає-Розтоцького НВК Ігор Григорович Бенцал, який наголосив, бути добрими, милосердними, чуйними як Святий Миколай у наш час особливо потрібно. Висловлюємо щиру вдячність за спонсорську допомогу в проведенні цього прекрасного свята, директору ТОВ Розтоцьке-Агро Максимів Григорію Євстаховичу.
Святий Миколай.
ˮМиколай мандрує світом.ˮ
Блищать сніжинки на малятах
Іскриться сніг, біліє все.
А з неба у святкових шатах
Нам Миколай дари несе.
Усі ми маленькі й дорослі з нетерпінням чекаємо на дива. І саме завдяки святу Миколая вони здійснюються. Він творить чудеса – несе добро у цей світ, допомагає усім, хто цього потребує, вселяє у наші душі любов, віру, оптимізм. Та не всі діти можуть насолодитись цим святом сповна, відчувши домашній затишок та увагу близьких і найрідніших людей. Мова йде про категорію дітей – вихованців дитбудинків та інтернатів.
Ось і цього року, згідно традиції, яка вже триває декілька років, учні 11 класу провели благодійну акцію по збору кошті на солодощі і фрукти, та зібрали деякі речі (іграшки, сувеніри, канцтовари, засоби гігієни, тощо) для таких дітей. І 17. 12. 2017р. завітали у Тернопільський обласний дитбудинок дошкільного віку, де були радо прийняті дітьми та колективом.
Вихованці навчально-виховного комплексу під керівництвом класного керівника Федчини Галини Володимирівни та заступника директора з виховної роботи Романевич Наталії Богданівни підготували невеличку святкову програму у якій були пісні та ігри-руханки. А також до дітей завітали небесні ангели зі Святим Миколаєм.
По завершенню заходу привітала дітей зі святом начальник відділу освіти Зборівської РДА Назарчук Марія Миколаївна та побажала щоб всі їхні хороші мрії збувалися, а основне, щоб усі діти були здоровими, щасливими, жили у мирній, квітучій державі та під Божою опікою. Ця подорож у пам'яті залишила зернятка християнської моралі "Твори добро і воно до тебе повернеться в стократ". Як хочеться всім нам бачити радість на обличчях дітей,... То ж просімо це у Святого Миколая...
Літературний вечір ˮВеликий митець зоруˮ.
ˮДобре жити для себе, але сто раз вище
краще жити ще й для других людей,
нести між люди добро, розсипати гуманні
ідеї, дбати за людське щастя, жити для
високих ідей і вмерти за їхˮ.
/І. Нечуй-Левицький/
У теплій, творчій атмосфері проходив літературний вечір, глядачами якого стали учні та педагогічний колектив Гає-Розтоцкого НВК.
Літературний вечір присвячений відомому українському письменнику Івану Семеновичу Левицькому, якому в історії української літератури ХІХ століття належить одне з найпочесніших місць. Зі сцени лунали пролунала коротенька автобіографія письменника, дітей ознайомили з його творчістю.
Художник створює класичні твори з народного життя: ˮНе можна бабі Парасці вдержатись на селіˮ, ˮБлагословіть бабі Палажці скоропостижно вмертиˮ, ˮБурлачкаˮ, ˮМикола Джеряˮ, ˮКайдашева сім'яˮ, ˮСтаросвітські батюшки та матушкиˮ. Саме ці твори являються візитною карткою митця в українській літературі. У них чи не найповніше розкривається літературний талант І. Нечуя-Левицького, котрий саме у створенні образів селян досяг найбільшої майстерності й художньої переконливості.
Повість І. Нечуя-Левицького «Кайдашева сім'я» по праву вважається вершиною творчого доробку письменника і займає почесне місце в колі відомих творів світової літератури про селянство. У ній змальовано побутову старовину українського патріархального села, його мораль,етика,традиції та вірування.
У актовій залі школи учні 11 класу інсценізували окремі уривки повісті Нечуя-Левицького ˮКайдашева сім'яˮ. Вміло показали свою акторську майстерність у ролях:
Марусі Кайдашихи – Марія Локоть;
Омелька Кайдаша – Богдан Шкреметко;
Карпа – Селезньов Віталій;
Лавріна – Осейко Дмитро;
Мотрі – Тетяна Черевик;
Матері Мотрі - Мар'яна Черевик.
Глядачі щиро аплодували їм.
ДЕНЬ, ЩО ЗМІНИВ УКРАЇНУ…
Горів Майдан мільйонами вогнів,
Запал принісши у серця людей.
Ми разом. Поруч. Ти тут не один.
З тобою поруч тисячі плечей,
І ще мільйон очей горять твоїм завзяттям.
Ми – українці. Діти Кобзаря.
Ми сестри й браття.
Майдан Незалежності – це, справді, неймовірне місце, це СВОБОДА, це та потужна сила енергії українців, де її Герої встигли відчути все: і радість, і безвихідь, і горе, і біль, і гордість, і повагу, і гідність. Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Вона відбулась у нас самих, у нашій свідомості. Адже, Україна – це територія гідності і свободи.
Ми піднялись для гідності країни,
Й тепер для нас немає вороття.
Ми живемо на Славу України,
І, як герої віддаєм життя!.
У Гає-Розтоцькому НВК з 20 листопада та 21 листопада був проведений ряд заходів присвячених Революції гідності та свободи:
виставка в бібліотеці ˮРеволюція гідності яка сколихнула світˮ;
перегляд відеофільму ˮРеволюція гідностіˮ учнями 9-11 класи;
акція до Дня гідності та свободи, проведена членами УП та школою управлінської майстерності;
лінійка-реквієм ˮВони боролись за волю Україниˮ.
Школярі розкрили сторінки історії Революції гідності, ще раз у відео фрагментах поринули в їхній хід, вшанували пам'ять героїв Небесної сотні. Щирі дитячі вуста благали про припинення війни в Україні.
Минають дні і ночі - та назавжди
Калейдоскоп кривавий, невблаганний,
Я бачу ті обличчя і ті очі
Тих хлопчиків, що згинули за нас з тобою на Майдані.
Згадуючи у своїй пам'яті бурхливі листопадові дні 2013 року, відеокадри, фото, поезії дали усім можливість ще раз задуматись над долею нашої України, над майбутнім народу.
День української писемності.
Рідна мово! Який тернистий шлях довелося пройти тобі у своєму розвитку, але ти вистояла. Скільки в тобі чарівних звуків, доброти і лагідності, мудрості, закладеної ще предками. Що може бути дорожче для людини, як рідне слово. Від нас з вами залежить подальша доля нашої мови . Тож, вболіваймо за рідну мову, вірмо в її чарівну силу, адже вона того варта, бо це мова нашої рідної України!
Щороку 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. Учні та вчителі Гає-Розтоцького НВК долучилися до написання традиційного ХVІІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності під гаслом «Нас багато. Ми різні. Нас всіх об’єднує спільна мета». І своєю участю продемонстрували єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.
Безпека дітей на дорозі.
20 жовтня у Гає-Розтоцькому НВКбула проведена акція "СЕБН за безпеку дітей на дорозі" представниками ТОВ "СЕ Борднетце - Україна" для учнів початкових класів.
Діти слухали "бесіду-лекцію" "Дорожні знаки", грали в ігри: "Чарівний конверт", "Червона рука – зелена рука", а також переглядали відео "Залиште гру дітям", "Безпека це просто", "А чи спробуєш ще раз?"
Насамкінець, учні 1-4 класів отримали подарунки; світловідбивачі, брошурки "Будь уважним на дорозі", надувні кульки.
"Козацькому роду нема переводу".
З нагоди Дня українського війська, Дня українського козацтва та 75-ї річниці створення УПА у Гає-Розтоцькому НВК 13 жовтня була проведена урочиста тематична лінійка "О, Україно, о люба ненько, тобі вірненько присягнем". Згадували тих, хто віддав своє життя за рідну землю, захищаючи її кордони та виборюючи незалежність, тих хто став гордістю і славою українського народу.
"Учителю! Ти є і будеш вічно!".
Із безлічі професій на Землі,
Які вже є, яких ще будуть вчити,
Є головна, як віщий, сущий хліб,
І назва цій професії – Учитель!
Прекрасне свято до Дня вчителя організували одинадцятикласники Гає-Розтоцького НВК своїм наставникам.
На святі звучали вірші, лунали пісні у виконанні учнів та вчителів, ділилися думками-спогадами освітяни, які і на заслуженому відпочинку "живуть школою". Веселили вчителів сценічні образи "Вєрки Сердючки", "Каті Осадчої", "Влада Ями", "Олени Шоптенко" і інші; одинадцятикласники уміло зіграли варіації шкільного життя у танцювальній формі.
Спільним танцем, де вчителі і учні взявшись за руки, під мелодію пісні "Вчителько моя", закінчили свято. Нехай гарний настрій, який подарували учні нам у цей святковий день, залишиться з на весь навчальний рік. Посміхаймось частіше і всі негаразди минуть.
"День Знань".
Перший дзвоник — традиційне свято школярів, які розпочинають навчання. Перший дзвінок для першокласників лунає вперше, а для випускників - востаннє і ставить крапку в багаторічному навчальному марафоні з усіма його уроками, контрольними роботами та домашніми завданнями.
У Гає-Розтоцькому навчально-виховному комплексі пролунав перший дзвоник, покликавши усіх до чудової і таємничої Країни знань. Ця шкільна традиція є чудовим святом зустрічі зі школою, вчителями та однокласниками. Це свято незабутнє, воно чарівне.
Квіти, усміхнені обличчя, щирі побажання – все це свято Першого дзвоника. З вітальним словом до всіх присутніх звернулися директор НВК Бенцал Ігор Григорович, голова сільської ради Чехович Петро Михайлович, а також директор сільськогосподарського товариства "Розтоцьке Агро" Максимів Григорій Євстахович. Вони побажали школярам вдалого старту, творчих здобутків та нових звершень.
А благословив на успішних початок отець Григорій Мисан.
Майбутні випускники провели першокласників до школи. Перший урок у школярів був присвячений 26-й річниці незалежності України.
"Пам'ятатимем завжди".
Напередодні Дня незалежності старшокласники Гає-Розтоцького НВК долучилися до прибирання пам'ятного знаку воїнам землякам, які загинули у роки Другої світової війни та могилу загиблих учасників національно-визвольного руху. Учні зачистили територію від сміття та сухого листя, позамітати.
Це маленька лепта школярів у вшанування пам'яті полеглих героїв. Молоде покоління завжди повинне пам’ятати не тільки про живих, але й про мертвих, які віддали своє життя за наше краще майбутнє. Слід зазначити, що прибирання пам’ятних місць свого села сприяє усвідомленню учнями того, що наші діди та прадіди недаремно віддали свої життя, якщо ми маємо змогу милуватися мирним небом над головою.
Другий тиждень відпочинку у таборі ˮНевгамовніˮ.
"Невгамовні" другий тиждень роботи провели досить цікаво. У День цікавинки Божого світу учасники загонів "Капітошка" і "Веселка" виготовляли листівки "Будь моїм світлом" для найкращих своїх друзів. Змістовно насиченим був День краси. За титул міні-Міс табору та лицар табору змагалося 5 дівчаток та 5 хлопчиків. Міні-Міс стала Волянюк Галинка, а титул Лицар табору здобув Баран Богдан. У День спорту діти переглянули відеоматеріали "Екстримальний спорт" та взяли участь у тренінгу "Спортивним бути модно". У День гумору був проведений конкурс на кращого знавця гуморески чи анекдоту. Конкурсантами були усі учасники табору "Невгамовні". Переможцями стали Семираз Іван, Левицький Андрій та Беднарчук Володимир. Потім діти малювали малюнок "Долоньки дружньої підтримки " та розучували сучасні танці "Навчи й мене".
Табір з денним перебуванням ˮНевгамовніˮ.
Коли закінчується навчальний рік, для школярів починається весела і яскрава пора – канікули! Але провести всі сонячні дні вдома перед телевізором і комп’ютером – це залишитися без гарного настрою, нових друзів, різноманітних розваг. Тому 29 травня свою роботу розпочав табір з денним перебуванням дітей ˮНевгамовніˮ при Гає-Розтоцькому НВК. Цього дня було проведено анкетування з метою вивчення інтересів дітей. В день казки діти складали та інсценізували казки на новий лад. Наступного дня була проведена вікторина ˮНайрозумнішийˮ, перемогу у якій отримав загін ˮВеселкаˮ. В День захисту дітей загони ˮВеселкаˮ і ˮКапітошкаˮ взяли участь у конкурсі малюнка на асфальті ˮ Намалюй те, що любишˮ. А у День здоровʼя діти переглянули ролик про корисну та шкідливу їжу; практичний психолог Кріль Н.І. провела корекційно-розвивальне заняття ˮМоє здоровʼяˮ; вчитель фізичної культури Лисий І.Я. організував для дітей спортивну естафету ˮСонце, повітря і вода – найкращі наші друзіˮ. Перемогла дружба.
Усміхнені личка, палаючі захватом очі, довірливі обійми маленьких рук - це те, задля чого ми живемо. Робити усе можливе, аби життя дітей було щасливим і безхмарним - всебічно підтримувати обдарованих, заохочувати здібних, розвивати особистість - святий обов'язок кожного з нас.
Радісне свято Останній дзвоник.
У Гає-Розтоцькому НВК свято Останнього дзвоника розпочалось із подячної молитви – молебну до Матері Божої у храмі Вознесіння Христового. Після молитви отець Григорій поблагословив випускників та усіх учнів школи.
На урочисту лінійку у барвистих вишиванках вишикувались учні, вчителі, батьки. Гостями свята були начальник відділу освіти Зборівської РДА Назарчук Марія Миколаївна, голова сільської ради Чехович Петро Михайлович, отець Григорій Мисан.
Марія Миколаївна у своєму виступі привітала випускників зі святом Останнього дзвоника; нагородила грамотою директора Гає-Розтоцького НВК Бенцала Ігора Григоровича за розвиток національно-патріотичного навчання у навчальному закладі; вручила подячні грамоти сім’ям, у яких під час Великодніх свят гостювали діти з Донбасу; нагородила грамотою за високі професійні досягнення вчителя фізичної культури Покиданця Григорія Григоровича; нагородила кубками, грошовими винагородами, грамотами юних спортсменів – учасників районних, обласних, всеукраїнських змагань з баскетболу, волейболу, футболу, стрітболу.
Чудовим подарунком для випускників став танець маленьких першокласників. Мелодія останнього дзвінка традиційно завершила свято і ще раз усім нагадала, що настала весела пора – літні канікули.
Великдень усіх нас на гостину просить.
У Гає-Розтоцькому НВК відбулося свято для молодших школярів та їх батьків під назвою ˮ Великдень усіх нас на гостину проситьˮ. У піснях і віршах діти розповіли про святкування Великодніх свят, розкрили зміст ˮВербної неділіˮ, та ˮ Чистого четвергаˮ. Відродили звичаї та обряди нашого народу, виконуючи гаївки та веснянки, примножуючи традиції українців, розповідаючи повірʼя, легенди, прикмети, повʼязані з цими святами.
Учасники учні 2-го, 3-го та 4-го класів.
Свято Букварика.
Першокласники Гає-Розтоцького НВК попрощалися із своєю першою шкільною книгою – Буквариком. На святі звучали вірші, пісні, гуморески. До малих першачків завітали казкові герої Буратіно з Мальвіною. А головним персонажем свята був, звичайно, Букварик. До проведення святкового дійства долучилися учні 2-го та 5-го класів.
Гостями свята були батьки, вчителі, учні початкових класів.
Святкували разом.
У дні Великодніх свят старшокласники Гає-Розтоцького НВК прийняли у свої домівки гостей-ровесників з Мангуша, що біля Маріуполя. Діти, двоє дівчаток і двоє юнаків, разом з наставниками охоче знайомились з традиціями святкування Великодня у нас в Галичині: відвідали Богослужіння, освячували паску, виводили ягілки. Нашим гостям, за їхніми словами, дуже сподобалися Великодні святкування, адже дехто із них вже не один раз приїздить на Західну Україну. Щоб зустріти Різдво чи Великдень.
Особлива подяка за розуміння та щирість сімям:
Чиховича Миколи Ярославовича
Романевич Наталії Богданівни
Валович Анни Володимирівни
Бенцал Оксани Євгенівни
Касянчук Олександри Миколаївної
Хресна дорога
6 квітня 2017 року у Гає-Розтоцькому НВК відбувся урок духовності Під хрест Твій стаю, Спасителю мій милий в наміренні за мир і спокій в Україні.
Спільно молилися всі учні, вчителі, працівники школи. Під керівництвом бібліотекаря школи Гершон Ганни Іванівни Хресну дорогу вели учні 10 та 11 класів. Під час читання стацій учні та вчителі ставили запалені лампадки, утворюючи хрест. Страсні пісні та музичний супровід був організований під керівництвом вчителя музики Швеця Володимира Васильовича.
Повчальними стали слова отця Григорія Мисана до усіх присутніх: Спільна молитва спонукала нас до роздумів над своїм, таким коротким як мить життя. Кожен з нас проходить свою хресну дорогу, любить, страждає, долає труднощі на шляху до воскресіння.
Літературна композиція ˮ Слався, Тарасе великийǃˮ
За основну мету поставлено розширити знання учнів про життя і творчість Т.Г.Шевченка; сприяти вихованню національної самосвідомості учнів, формувати громадянську і загальнокультурну компетентності, бажання читати, знати та розуміти твори Т.Шевченка; виховувати почуття гордості за Україну, за її національного генія – Тараса Григоровича Шевченка.
Вечір зустрічі з випускниками.
11 лютого 2017 року у Гає-Розтоцькому НВК відбувся вечір зустрічі з випускниками. Проведений захід за кількістю учасників був традиційно масштабним, адже зустрілося не одне покоління випускників нашої школи. Така зустріч повертає усіх на одну єдину стежку-дорогу ‒ дорогу в дитячо-юнацькі роки, до храму науки до рідної школи. Саме в ці моменти зупиняється час і дозволяє усім згадати своїх вчителів, однокласників, шкільну дружбу, перше кохання, час, коли світ переливається кольорами веселки.
З вітальним словом до усіх випускників звернувся директор Гає-Розтоцького НВК Бенцал Ігор Григорович. Цікавою була мандрівка у шкільні роки, коли ділилися своїми спогадами Жеребецький Володимир Володимирович, член спілки журналістів України, випускник 1972 року, Ракочий Іван Григорович, керівник квартету ˮГаличаниˮ Залозецького будинку культури, вчитель-методист, випускник 1982 року, Чехович Микола Ярославович, лісничий Золозецького лісництва, випускник 1987 року, Нітефор Надія Богданівна, бібліотекар сільської бібліотеки с. Гаїв Розтоцьких, випускниця 1992 року, Тхір Марія Богданівна, вчитель хімії-біології Беримівської ЗОШ І-ІІ ступенів, випускниця 2002 року.
На зустріч також ˮзлетілисяˮ зірочки пʼятирічної витримки та минулорічні випускники. Нога Христина, випускниця 2012 року та Бенцал Дарина, студентка ТДПУ, випускниця 2016 року, під час своїх виступів зачарували усіх своїми мелодійними голосами.
Святковий концерт для випускників підготували учні 11 класу Гає-Розтоцького НВК.
Спогади про школу залишаються з кожною людиною на все життя. Зворушлива мелодія шкільного дзвоника супроводжує нас протягом багатьох років. Тож нехай ця мелодія завжди лунає золотою симфонією у душах твоїх випускників, наша рідна Школоǃ
Кожна дитина чекає свята та мріє про подарунок.
Є на світі свят багато
Урочистих, визначних,
Але Миколая свято
Найприємніше із них.
16. 12. 2016р. учні 11 класу завітали у Тернопільський обласний навчально-реабілітаційний центр, у якому проживають діти з обмеженим фізичними можливостями віком до 16 років. День святого Миколая - це казковий час, коли здійснюються бажання та усі найкращі сподівання. Дітки по-особливому чекають та готуються до цих днів і саме тому ми вирішили завітати туди, де свято потрібно найбільше. Цей день є уособленням благодійності, щирості і добра. Кожен з нас може стати Чудотворцем і принести радість. Учні НВК провели спортивний благодійний турнір, долучили до акції ˮПодаруй дітям щастяˮ усіх небайдужих мешканців села та на вилучені кошти закупили різноманітних дитячих розвиваючих іграшок, книжок, розмальовок та солодощів. А також учні школи поділились великою кількості іграшок, книжечок, одягу.
Діти подарували вихованцям море позитивних емоцій, адже вони не так часто, як інші діти, відчувають себе потрібними і корисними для суспільства. Після відвідин навчально-реабілітаційного центру в учнів залишилися тільки найприємніші враження. Наслідуймо добро і вчинки Миколая! Нехай це свято стане для нас святом Милосердя, святом Доброти, Прощення, Любові до ближніх!
Система роботи дошкільного підрозділу Гає-Розтоцького НВК
14 грудня 2016 року, на базі НВК відбувся районний методичний семінар вихователів дошкільних навчальних закладів на тему: ˮСистема роботи дошкільного підрозділу Гає-Розтоцького НВК, щодо реалізації концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді.ˮ Учасників семінару привітав директор НВК, який і презентував заклад та зазначив, що у підростаючого покоління виховується саме дієвий, активний патріотизм. Досвід роботи дошкільного підрозділу з організації національно-патріотичного виховання презентувала вихователь Войтович Н.Я.
Присутні мали змогу відвідати інтегроване заняття різновікової групи на тему ˮЗимові свята і традиції нашого народуˮ, який провела Лопушанська М.М., вихователь Гає-Розтоцького НВК. Семінар завершився проведенням майстер-класу ˮСтворення мультимедійної презентації: крок за крокомˮ Войтович Н.Я.
За круглим столом усі присутні переконались, що національно-патріотичне виховання підростаючого покоління у навчальному закладі організовано на високому рівні.
«Герої не вмирають»
ˮГерої не вмирають.ˮ Під таким гаслом у нашому навчальному закладі був проведений реквієм, присвячений пам᾽яті героям Небесної Сотні та загиблим воїнам АТО.
Учасниками заходу були: Семчук Соломія, Лакоцька Марія, Радь Вікторія, Любунь Мар᾽яна, Любунь Софія, Рудакевич Ірина, Періг Христина, Чехович Олена, Кріль Богдан, Рудакевич Ярина, Беркита Віталій, Валович Анастасія, Черкас Андріяна, Яворський Мар᾽ян, Сухецька Софія, Тимчишин Назар, Бенцал Анастасія, Григус Яна, Дерех Яна.
Минуло три роки відтоді як революція Гідності та Свободи сказала своє слово, а мирні українці стали героями, віддавши своє життя заради України та свого народу.
Учасники заходу нагадували про те, що забути про ці події не можна, тому що ми, українці – велика і сильна духом нація, з героїчним минулим і великим майбутнім. Під мелодію пісні ˮСвічаˮ у виконанні Яни Дерех були запалені свічі пам᾽яті загиблих героїв. Весь захід був пройнятий духом патріотичного піднесення.
Вибори Президента учнівського парламенту.
27 жовтня 2016 року, у Гає-Розтоцькому НВК було проведено вибори Президента учнівського парламенту. У виборчих перегонах брали участь двоє учасників: учениця 10 класу Валович Анастасія та учень 9 класу Хронович Володимир. Учнівський колектив активно обговорював програму обох кандидатів. За результатами голосування Президентом учнівського самоврядування став дев’ятикласник Хронович Володимир.
У п’ятницю 11 листопада відбулася інавгурація Президента учнівського парламенту Гає-Розтоцького НВК. У фойє школи в присутності всього учнівського та педагогічного колективу Хронович Володимир як лідер учнівського самоврядування склав урочисту присягу.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Демчук Люба Андріївна привітала його, зазначивши, що дана посада вимагає великої відповідальності перед учнівським колективом, рішучості, вимогливості як до себе, так і до інших, побажала новообраному лідеру успіхів та виваженості у прийнятті рішень.